تاريخ روز : دوشنبه 18 اسفند 1399

سامانه اطلاع رساني سهامداران شركت همکاران سیستم

  

اخبار 

 
عنوان خبر:

پیام هیئت مدیره به سهام‌دارانسهامداران محترم؛

در طول سه‌‌ دهه گذشته، مسیر تحول همکاران سیستم مملو از تغیرات بنیادینِ موفق بوده است. ایجاد شرکت‌‌های پناه، تولید سیستم‌‌های یکپارچه تحت ویندوز، تولید سیستم‌‌های ورتیکال، ایجاد و توسعه شرکای تجاری، ورود به بازار شرکت‌‌های کوچک از طریق سپیدار، ورود به بورس، ارائه یک ERP بومی و امروز ارائه محصولات Cloud و ورود جامع به کسب‌‌ و‌‌ کار این حوزه از طریق ابرآمد، مسیر تحول استراتژیک همکاران در طول حیات آن را نشان می‌‌ دهد. از سوی دیگر، سهم بازار مناسب همکاران نیز حاکی از ظرفیت خوب عملیات و توان بهره‌‌ برداری و سودآوری از عملیات است. امروز بخش بزرگی از مدیران بنگاه‌‌های اقتصادی در صنایع مختلف و اندازه‌‌های متفاوت، تصمیمات خود را بر اساس داده‌‌های نرم ‌‌افزارهای همکاران سیستم اتخاذ می‌‌ کنند.
در سال 1398 نیز علی‌‌رغم شرایط سخت اقتصادی ناشی از آثار تحریم‌‌ های اقتصادی تحمیل‌‌شده بر کشور و همچنین شیوع بیماری کرونا در پایان سال، همکاران سیستم توانست با توجه به رویکرد های اتخاذ‌‌شده، در تحقق اهداف، موفق عمل کند. در مجموع 73 درصد رشد سود گروه نسبت به سال 1397 که 27 درصد از سود پیش ‌‌بینی‌‌شده نیز فراتر رفته است، در کنار 18درصد افزایش تعداد مشتریان، اساسی ‌‌ترین شاخص‌‌ های این موفقیت هستند. این موفقیت حاصل شناخت دقیق و به‌‌هنگام نیاز های مشتریان و ارائه راهکار‌‌ های مناسب برای پاسخگویی به نیاز آنان بوده است.
همکاران سیستم به عنوان بزرگترین شرکت تولید‌‌کننده نرم افزار‌‌های سازمانی و با تکیه بر کامل‌‌ ترین سبد محصولی در بازار، پاسخگوی نیازهای شرکت‌‌های بزرگ و همچنین شرکت‌‌های متوسط و کوچک در صنایع مختلف می‌‌ باشد. علاوه بر آن، در کنار تولید سیستم‌‌ های پایه، سیستم‌‌ هایی برای پاسخگویی به نیازهای خاص صنایع مختلف به ویژه صنایع استراتژیک کشور را نیز در سبد محصولی خود دارد. وجود نام بزرگترین شرکت ‌‌های پتروشیمی، فولاد و مخابرات در فهرست مشتریان استراتژیک همکاران سیستم در سال 1398 حاکی از کارآمد بودن راهکارهای ارائه‌‌شده برای صنایع بزرگ کشور است.
نیروی انسانی متخصص و کارآمد در کنار بهره‌‌ برداری از تکنولوژی‌‌های روز دنیا در تحلیل و تولید نرم‌‌ افزار و بالغ بر سه دهه تجربه حضور در صنعت نرم‌‌افزار کشور و فعالیت در صنایع متنوع مشتریان، ظرفیت‌‌های اساسی همکاران سیستم برای تولید محصولات جامع و یکپارچه را تشکیل می‌‌ دهند. این محصولات زمینه‌‌ساز ایجاد بینش عمیق در مدیران کسب‌‌ و کارها است که به اتخاذ تصمیمات دقیق منجر می‌‌شود. تیم بزرگ همکاران سیستم افتخار می‌‌کند که اکنون بیش از 61000 مشتری در گستره بزرگی از صنایع کشور، از راهکار های سازمانی همکاران سیستم استفاده می‌‌کنند که این شرکت‌‌ها راهکار هایی هوشمند را برای مدیریت خردمندانه سازمان‌‌هایشان انتخاب کرده ‌‌اند.
توسعه شبکه همکاران سیستم با هدف ایجاد پایداری شرکت بر اساس وجود یک هسته مرکزی کارساز صورت گرفته است. این هسته بر پایه شایستگی ‌‌های همکاران سیستم مأموریت یافته است که به تناسب بزرگ‌‌ شدن حجم کسب‌‌ و کار و ورود به بازارهای جدید تنها شبکه‌‌ شرکای خود را در قالب شرکت‌‌های برون ‌‌سپاری شده توسعه دهد. این مدل توسعه سازمان، بر اساس استراتژی ده ساله اخیر همکاران سیستم شکل گرفته و بنا به نتایج درخشان آن همچنان در دستور کار قرار دارد. در سال 1398، مجموعاً 6 شرکت برون سپاری شده در حوزه فروش و استقرار و نیز پشتیبانی در شبکه همکاران ایجاد گردید و این برنامه در سال آینده نیز در دستور کار ما قرار دارد. پیشبرد این رویکرد علاوه بر ارتقای بهره ‌‌وری و استفاده بهینه‌‌ تر از ظرفیت منابع انسانی، منجر به تسریع رشد سهم بازار همکاران سیستم و ارائه خدمات مطلوب ‌‌تر به مشتریان خواهد شد.
پاسخگویی به نیازهای مشتریان و ایجاد و حفظ رضایت آنها اصلی ‌‌ترین نقطه تمرکز همکاران سیستم است و اساسی ‌‌ترین سرمایه همکاران سیستم برای تحقق این هدف، سرمایه‌‌های انسانی هستند. به همین دلیل، توسعه سطح کارآیی سازمان با سیاست‌‌های توسعه ظرفیت‌‌ های سرمایه ‌‌های انسانی گره‌‌خورده است. در کنار سیاست گسترش شبکه، توسعه ظرفیت سرمایه ‌‌های انسانی با تمرکز بر توسعه کیفی به طور مستمر در جریان است و برنامه‌‌های توانمند سازی با هدف توسعه ظرفیت مدیران در دستور کار شرکت قرار دارد.
ورود به سال 1399 با شرایط ایجاد شده ناشی از همه‌‌ گیری جهانی بیماری کرونا همراه بود. همکاران سیستم با درک ریسک‌‌ های حاصل از این شرایط، از اواسط اسفندماه سال 1398، با اجرای رویه دورکاری و رعایت پروتکل‌‌ های بهداشتی اعلامی از سوی مراجع مرتبط، حفظ سلامتی کارکنان، مشتریان و کمک به قطع زنجیره همه‌‌ گیری بیماری را در اولویت برنامه‌‌ های خود قرار داد. هم‌‌زمان با آن، با تحلیل آثار این بیماری بر شرایط محیط کسب‌‌ و کار به بازبینی و اصلاح رویکرد‌‌ ها و اهداف استراتژیک شرکت پرداخت و  تمرکز بیشتر بر توسعه زیرساخت‌‌ های دورکاری و همچنین توسعه زیر‌‌ساخت‌‌ ها و خدمات مبتنی بر بستر ابر را در دستور کار خود قرار داد. برای تمرکز بر تدارک راهکار های ابری که پایه ‌‌ای برای دورکاری و سازمان‌‌های مجازی است، همکاران سیستم شرکت «ابرآمد» را از طریق مشارکت، در سال 1398 تأسیس نمود. شرکت ابرآمد به صورت تخصصی خدمات جدیدی در حوزه‌‌ های زیرساخت و پلتفرم بر بستر ابر ارائه می نماید که اولین محصول ارائه‌‌شده آن بسته‌‌ های دورکاری است. خدمات بر بستر ابر به عنوان یکی از سرخط های توسعه در برنامه های سال 1399نیز ادامه پیدا خواهد نمود.
خانواده بزرگ همکاران سیستم علی ‌‌رغم تمامی ناملایمات اقتصادی، سال 1398 را با موفقیت در تحقق اهداف پشت سر گذاشته است. تحقق 107 درصدی درآمدهای عملیاتی و تحقق 127درصدی سود خالص در عین سرمایه‌‌ گذاری‌‌‌‌ ها در زمینه محصولات جدید و گسترش بازارهای جدید به طور مشخص موفقیت همکاران سیستم را نشان می‌‌دهد و این درجه از دستیابی به اهداف، ما را بیشتر آماده نموده است تا برنامه‌‌های توسعه‌‌ای سال ۱۳۹۹ را برنامه‌‌ریزی کنیم.
با استقبال بازار و ظرفیت توسعه‌‌ یابنده نیروی انسانی و توان تکنولوژیک، همکاران سیستم در سال 1399 نیز در کنار ادامه رویکرد‌‌های جاری سازمان، به پایش مستمر محیط برای حفظ انطباق خود با شرایط محیط کسب ‌‌و کار، شناسایی فرصت‌‌ های جدید و  تبدیل تهدید‌‌ ها به فرصت‌‌ها، مصمم و مشتاقانه مسیر موفقیت را دنبال خواهد نمود.

با احترام
هیئت‌ مدیره گروه همکاران سیستم
بهار سال 1399